تبلیغات
سیده نفیسه خاتون نواده امام حسن (ع) و عروس امام صادق (ع) - ثواب کار فرهنگی در فضای مجازی کمتر از مستحبات نیست.

ثواب کار فرهنگی در فضای مجازی کمتر از مستحبات نیست.

ما امروز  در میدان جنگ نرم هستیم که اگر از این زمینه غفلت کنیم؛ بلایی بدتر از جنگ فیزیکی برسرما خواهد آمد چرا که دشمن اعتقادات و مبانی دینی مارا نشانه گرفته است که اگر دین ما مورد هجمه قرار گیرد موفق می شوند.متاسفانه فضای مجازی آن طور که باید و شاید کنترل نمی شوند؛ الان بسیاری از برنامه هایی که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی وجود دارد و فرد ناخودآگاه به آن گرفتار می شود، مخرب است و موجب فروپاشی خانواده ها می باشد لذا لازم است بحث فیلترینگ این شبکه ها فعال تر شود.

ما باید در مقابل این آسیب جهاد فرهنگی داشته باشیم: در وهله اول مسئولین باید فضای مجازی را کنترل کنند تا خدایی نکرده افراد با آلوده شدن به آن از فرهنگ اصیل خود که خلاف خواسته امام، رهبری و هزاران شهید است، دور نشوند.

  ما باید  جهاد فرهنگی داشته باشیم و همانطور که ایشان فرمودند کسی که نماز واجب می خواند، به جای انجام مستحبات در فضای مجازی کار فرهنگی انجام دهد که این امر ثوابش کمتر از انجام مستحبات نیست.

در زمان جنگ بسیاری از خانواده ها همسران و فرزندان خود را برای جنگ با دشمن فرستادند؛ امروز هر کسی که واقعا دغدغه دین و فرهنگ ناب اسلام دارد باید در جهاد فرهنگی عرض اندام کند و این نوعی جهاد کبیر است که هیچکس نباید از آن شانه خالی کند.

 

 همه ما باید در مقابل تهدیدات فرهنگی از جانب دشمن احساس مسئولیت کنیم؛ قصور ما در این زمینه منجر می شود اعتقادات جوانان ما که آن طور که باید و شاید با مبانی اسلامی آشنا نیستند، از ریل خارج شود.

 ما امروز شاهد از هم پاشیدن خانواده های بسیاری به دلیل استفاده نادرست از همین فضای مجازی هستیم که اگر در مقابل آن بایستیم، دشمن نمی تواند در کار خود موفق شود.
[ دوشنبه 24 خرداد 1395 ] [ 04:34 ب.ظ ] [ خادم الصادق ]